Yağ ve duman kirliliği için ESP çözümleri

Yerel Mevzuat:

Giderek artan yerel mevzuatlar, mutfak egzoz havasındaki yağ ve duman miktarının ayrıca mahaldeki koku sıkıntılarını azaltılmasını gerektirmektedir. ESP sistemimiz restorana temiz, kirletici olmayan bir görüntü verirken, yerel mevzuata uygun davranır.

Yangın Riskini Azaltma:

Kanaldaki yağ birikimi, ESP ile önemli ölçüde azaltılır. Bu durum, kanallardaki yangının binanın farklı kısımlarına yayılma riskini azaltır.

Verim:

ESP sistemi, partikülleri egzoz havasından ayrıştırmak için çok verimli bir çözümdür ve partikülleri mikron altı boyutuna kadar indirebilir (0,01). Doğru montaj yapıldığında, ünite%98'e kadar bir verimlilik sağlayabilir.

Ön ve Son Filtrelemeler:

Her ünite, elektrostatik filtre bölümünü korumak için tasarlanmış standart mesh filtrelerle donatılmıştır (Mesh filtreler Autowash ile birlikte verilmez). Ayrıca farklı uygulamalar için özel yağ ayırıcılar ve diğer ön filtreleri sağlayabiliriz. Ünitelerin tümü, toplanan kirli yağın boşaltılmasını sağlamak için bir tava ve bir yağ drenajı ile donatılmıştır.

Kurulum:

Esp, kanala monte edilebilir. Ünite, kanal içinde yağ birikimini azaltmak için emiş ağzına mümkün olduğunca yakın yerleştirilmelidir. Bu durum, düzenli kanal temizleme ihtiyacını azaltır. Mutfakta alan sınırlıysa, ünite (ler) ayrıca egzoz fanının önüne dışarıya da monte edilebilir.

Basınç kaybı:

Esp, oldukça düşük bir basınç kaybı (120-190 Pa) ile karakterize edilir. Bunun avantajı da, mevcut olan egzoz fanlarının çoğunlukla değiştirilmesi gerekmemesidir.

Bakım:

Filtrelerin, iyonizer bölümü ve kollektör hücrelerinin sadece ılık su ve deterjan kullanılarak düzenli temizlenmesi gerekir. Purified Air, değişim sistemiyle bir temizlik ve bakım hizmeti sunuyor. Bu Birleşik Krallık ‘ta doğrudan üreticiden ve diğer seçilmiş ülkelerde acentelerimiz aracılığıyla sunulan uygun maliyetli bir servistir. Bir bakım sözleşmesi imzalamak, sisteminizin her zaman tam çalışır durumda olmasını sağlar. Bu durum, uygun bir bakım sıklığı ve profesyonel temizliği yerine getirmektedir.

AUTOWASH OPSİYONLU ESP

Autowash sistemi, manuel yıkama tipine uygun maliyetli bir alternatif olarak tasarlanmıştır.  Bu sistem, elektrostatik filtre bileşenlerinin temiz ve kullanılabilir bir durumda kalmasını sağlamak için günlük bir programla çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. Program günlük olarak çalıştığı için bakım maliyetlerinde önemli tasarruflar olmasının yanı sıra, filtrenin bileşenleri temiz durumdayken elektrostatik filtrenin performansı her zaman optimum olacaktır. Normal kullanım sırasında bileşenler kirlendiğinde, kollektörler üzerindeki kir biriktikçe yalıtım oluşturduğu için filtreleme verimliliği düşer, bu etki Autowash işlemi ile en aza indirilir. Fakat Autowash sisteminin de periyodik bakım gerektirdiği olacağı unutulmamalıdır.

Tasarım minimum enerji su ve deterjan kullanır, bu nedenle işlem maliyet düşüktür. Sistem, mutfağın kapalı olduğu zamanda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yıkama süreci bir PLC modülü üzerinden kontrol edilir ve aşağıdaki gibi birkaç aşamaya sahiptir.

 1. Esp sistemi ve ana egzoz fanı kapatılır.
 2. Birinci deterjan çevrimi.
 3. Birinci durulama çevrimi.
 4. İkinci deterjan çevrimi.
 5. İkinci durulama çevrimi.
 6. Ana egzoz fanını kullanarak kurulama aşaması.
 7. Son olarak, egzoz sistemi ve ESP tekrar aktif hale getirilir, böylece ertesi gün çalışma için açılmaya hazır hale gelirler.
 8.  

ESP modülü yeniden tasarlandı, böylece tüm 2011 nesil modelleri Autowash seçeneğini kullanabiliyor. Herhangi bir yeni nesil ünite, ESP'nin her flanşına MNA'yı (motorlu nozul bağlantısı) eklemeniz gereken bir Autowash sistemine dönüştürülebilir. Flanşlar çiftleşmek için önceden delinmiştir. Bu yapıldıktan sonra, ünite bir Autowash kabine basitçe bağlanır.

Elektrostatik Filtrenin Çalışma Prensibi

ESP üniteleri, mutfak egzoz sistemlerinden çıkan havanın gres ve hidrokarbonlardan (dumandan) arıtmak ve de temizlemek için kullanılır. Yüksek verimlidirler ve mikron altı (0.01 mikron) boyutuna kadar olan partikülleri tutabilir. Partikülün, kollektörün iyonizasyon bölümünde yüklenip topraklama plakalarına tutunması prensibine dayanan tek geçişli Esp’de 98% e kadar verim elde edilebilir. Hava akımındaki daha büyük parçacıklar, ön filtre tarafından ayrıştırılabilir ve son olarak, bir sonraki filtrede, yani kollektör üzerinde herhangi bir topaklanmış yağın tekrar havaya karışmasını önleyebilir ve iyi hava dağılımına yardımcı olur.

Elde Edilen Verimlilikler

Partikül

Verim

Mikron

 

0.01

98%’e kadar

0.1

97%’ye kadar

10.0

98%’e kadar


Verimlilik, partikül ve hava debisine göre değişiklik gösterebilir.

Filtre Teknolojisi

 • Ön Filtre

Eurovent Class 9

 • İyonizasyon bölümü
 • Kollektör bölümü

Eurovent class 9 Filter surface 15 m2 per collector (ESP 1500E 15 m2 , ESP 3000E 30 m2, ESP 4500E 45 m2)

 • Son Filtre

Eurovent Class 9

Standartlar

ESP Üniteleri, mevcut İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası dahil olmak üzere mevcut IEE, CE ve diğer Avrupa standartlarına uygundur. IP 53'e göre derecelendirildi.

 


Bakterilerden Korunun

Çözümlerimiz sayesinde daha sağlıklı yaşam ve çalışma ortamları oluşturun.

Çevreyi Koruyun

Ventek sizi ve çevreyi korur. Sağlıklı bir gelecek için çözümlerimizi inceleyin.

Profesyonel Hizmet

Size özel çözümler üretelim, projelendirelim ve uygulayalım.