UV-O Çeşitleri

UV-O ünitelerimiz, diğer UV-C sistemlerinin aksine mutfak tahliye borusunun dışına konumlandırılır ve bir muflu bağlantı ve küçük çaplı kanal sistemiyle bağlanır.

UV-O çeşitlerimiz şunları içerir:

1m3/saniye değerine kadar hava akışını işleyen UV-O 500

2m3/saniye değerine kadar hava akışını işleyen UV-O 1000

UV-O 500 ünitesi, ürün çeşitlerimiz arasındaki en yeni ve en küçük ünite olup, düşük tahliye hava akışlarına ve daha az yere sahip, daha küçük kapasiteli ticari mutfaklar için tasarlanmıştır.

UV-O ünitelerimiz, ozonoliz işlemi aracılığıyla, yemek kokularını oksitlemek amacıyla ozon ve hidroksil içermeyen radikaller üretmek için UV-C teknolojisi kullanır.

Diğer UV-C sistemlerinin aksine, UV-O ünitelerimiz, mutfak tahliye borusunun dışına konumlandırılır ve bir muflu bağlantı ve küçük çaplı kanal sistemiyle bağlanır.

En iyi UV-C uygulama yöntemi olarak hava sistemiyle doğrudan aynı hatta olması​ yaygın olarak kabul edilmesine rağmen, bu durum lambaların verimliliğini ciddi ölçüde azaltacak şekilde lambaların kirlenmesi sorununa neden olabilir.

UV-O 500 ünitesiyle hava akışı, tahliye borusundan değil de, girişte filtreden geçirilen ortam havasından gelir. Bu, tahliye sistemine, son derece düşük basınç kaybıyla homojen bir ozon ve hidroksil içermeyen radikaller kaynağı sağlayabilmesi anlamına gelir.

UV-O 1000 ünitesi, bir ozon ayrışımı süreci yoluyla pişirme kokularını oksitlemek için ozon ve hidroksil serbest radikalleri üretmek için UV-C teknolojisini kullanır.

Diğer UV-C sistemlerinin aksine, UV-O 1000 ünitesi mutfak tahliyesinin dışına konumlandırılır ve bir vana ve küçük küçük çaplı boruları aracılığıyla bağlanır.

​UV-C uygulamanın en iyi yolunun, doğrudan hava akımı hattında olması yaygın olarak kabul edilmesine rağmen, bu durum, lambaların kirlenmesine ve böylece verimliliklerinin büyük ölçüde azalması sorununa neden olabilir.

UV-O 1000 ünitesiyle hava akımı tahliye kanalından değil de girişte filtrelenen ortam havasından gelir. Bu, son derece düşük basınç kaybı ile ozon ve hidroksil serbest radikallerini eş oranlı bir şekilde, tahliye sistemine sağlamanın mümkün olduğu anlamına gelir.

 


Bakterilerden Korunun

Çözümlerimiz sayesinde daha sağlıklı yaşam ve çalışma ortamları oluşturun.

Çevreyi Koruyun

Ventek sizi ve çevreyi korur. Sağlıklı bir gelecek için çözümlerimizi inceleyin.

Profesyonel Hizmet

Size özel çözümler üretelim, projelendirelim ve uygulayalım.