Neden Ultraviyole Işık?

Ultraviyole Işın ile Tüm Mikroplar Ölür

Yüzyılı aşkın süredir ışığın belli frekansları mikrobiyal yaşam üzerindeki yıkıcı etkisi bilim insanları tarafından bilinmektedir.

Mikro organizmaların 254 NM (UV-C bandı) dalga boyundaki ışına maaruz kalmaları, DNA yapılarının bozularak ölmelerine sebep olmaktadır.

UV Işık - iyi düşünülmüş bir dezenfeksiyon teknolojisi

Ultraviole ışık ile dezenfeksiyon, yüzey ve hava sterilizasyonu için, hastane ve laboratuvarlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. UV teknolojisi, gıda sektöründe, ambalajdan evvel, gıda ve su sterilizasyonunda kimyasal madde içermeyen arıtma sistemi olarak da kullanılmaktadır.

"

Temiz Klima Santralleri

Klima santraline monte edilmiş antiseptik UV lamba, sistemi daha temiz tutar, batarya yüzeyinde, drenaj tavasında ve blower üzerinde küf ve bakteri oluşmasını engelliyerek, sistemin daha verimli çalışmasını sağlar ve daha az bakım gerektirir.

"

Mikroplar soluduğunuz havadadır

Kapalı ortamlarda nefes alıp verdiğimizde, hava ile dolaşan birçok patojenleride içimize çekeriz, grip virüsü, küf, bakteri veya alerjenler gibi, bazıları sadece rahatsız edebilirler, fakat diğerleri hasta yapabilir. Havalandırma santralinden defalarca geçen hava (sistemin karanlık, serin ve nemli ortamı mikropların çoğalıp yayılması için uygun   bir zemindir) üzerine bu zararlı patojenleri de alarak kapalı ortamlarda rahatça dolaşır.

UV hava temizleme sistemi ile en iyi savunma

Merkezi klima santraline konulan UV lambalar ile santralin beslediği tüm kapalı mekanlara temiz hava yollamak mümkündür, defalarca klima santalinin içindeki UV ışınından geçen havadaki tüm mikroplar yok olur. bu sistemin havadaki patojenleri azaltmak için güvenli, ekonomik ve kimyasal içermeyen bir sistem olduğu kanıtlanmıştır.

UV-C Işık

Antiseptik UV-C bandının yaklaşık olarak 200 - 300 nm arasındadır, mikrop öldürücü olan tepe noktası ise 254 nm bandıdır.

"

"

"

UV hava dezenfeksiyon bilgisi

Fresh Aire UV lambaları tarafından üretilen UV-C bandındaki ışınlar, mikro organizmaların hücre duvarlarına nüfuz ederek DNA yapılarını bozar, onları öldürerek tekrar tekrar üremelerine engel olur

"

UV ışığına maaruz kalan mikro organizmaların, 10 dakika sonra %90 ı ölmüştür, bu oran 1 saat sonra %99 a ulaştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 


Bakterilerden Korunun

Çözümlerimiz sayesinde daha sağlıklı yaşam ve çalışma ortamları oluşturun.

Çevreyi Koruyun

Ventek sizi ve çevreyi korur. Sağlıklı bir gelecek için çözümlerimizi inceleyin.

Profesyonel Hizmet

Size özel çözümler üretelim, projelendirelim ve uygulayalım.