Kaynak ve Kesim Dumanını Filtreleme

Kaynağından emiş, özel tasarım davlumbaz, genel havalandırma ve filtreleme sistemleri ile kaynak dumanlarının kontrolü bizim işimiz.

Kaynak dumanları, taşlama tozu, yağ buharı: metal sanayisi her tür atığı, kirliliği üretir. Kaynakçılar ve çalışma alanlarındaki personel bu hava kirliliğine maruz kalmaktadır. Bu sağlık risklerini düşürerek Sağlıklı ve Güvenli çalışma şartlarını oluşturmak temel bir gerekliliktir. Koruyucu önlemler bunun önemli bir parçasıdır. Bu konuyu düzenlemek için çok sıkı ve zorlayıcı uluslararası standartlar oluşturulmuştur. Kaynak dumanları, küçük partiküller ve erimiş metalin kalıntıları, etkili bir emiş ve filtreleme sistemi ile kontrol altına alınmalıdır. Bu sayede çalışanlar daha iyi hissedecek ve daha yüksek performans ile üreteceklerdir. Sonuç olarak daha yüksek verimlilik ile birlikte hastalık nedeniyle işe gelememe oranları daha düşük olacaktır.

Aşağıdaki alanlarda çözümler öneriyoruz

...

Ürünlerimiz

 


Extraction hoods

The extraction hood of Plymovent, FlexHood, has been designed to isolate a welding/cutting workplace. This can either be a robotic machine or a workbench/workshop.


Control equipment

Our control equipment automatically controls your extraction and filtration system.

Fans

Plymovent fans are used for the extraction of welding fumes, oil mist, dust and vehicle exhaust.

Multiple arm systems

A multiple arm system can extract fumes from a row of welding booths. The advantage is that each arm can be independently positioned so it is located close to the source of the welding fumes.

Push-Pull system

Does your facility have problems with large clouds of fumes building up over the metal working area?

Diluter system

In some cases source extraction and hoods are not an option. Plymovent has therefore developed a general filtration system that can control welding fumes in large facilities: the Diluter system.

PersonalPro

In addition to our systems for source exhaustion and general filtration and ventilation, we now also have helmets in our range for use as personal protection equipment (PPE) when welding, cutting and grinding.

Bakterilerden Korunun

Çözümlerimiz sayesinde daha sağlıklı yaşam ve çalışma ortamları oluşturun.

Çevreyi Koruyun

Ventek sizi ve çevreyi korur. Sağlıklı bir gelecek için çözümlerimizi inceleyin.

Profesyonel Hizmet

Size özel çözümler üretelim, projelendirelim ve uygulayalım.